uyuz-bocegi

Uyuz ve böceği ve uyuz hastalığı halk arasında en sık görülen haşere problemidir. Sinsice insanlara yaklaşan ve bulaşıcı özelliği olan uyuz böceği ile mücadele önceden geleneksel metotlar ile yürütülüyordu. Elde edilen başarısız sonuçlar ve uyuz böceğinin yarattığı tahribasyon sonucunda böcek ilaçlama firmaları vatandaşların imdadına yetişti.

Haşerelerin hemen hepsi, çok çeşitli mikropları, virüsleri bünyelerinde taşımakla birlikte, çok ciddi hastalıklara da sebep olabilmektedirler. Ciddi zararlara ve sağlık problemlerine yol açan böceklerden biri de şüphesiz uyuz böcekleridir. Uyuz hastalığının temel sebebi olan bu haşere, organizma türünden ve deri üzerinde yaşayan bir haşeredir. Uyuz böceği ilaçlama uygulamamız ile kontrol altına alınabilir ve yok edilebilir.

Uyuz Böceğinin Özellikleri

Uyuz böceğinin özelliklerini halkımız tarafından bilinmemektedir. Bu nedenle uyuz böceği ile mücadele etmenin kolay bir iş olduğunu zanneden halkımız daha fazla uyuz böceği ile karşılaşmak durumunda kalıyor. Uyuz böcekleri;

  • Dış görünüşleri olarak gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu haşere, sert yapıda bir haşeredir.
  • Derimiz üzerinde kanallar, tüneller açarak ilerleyebilmesini kolaylaştıran sert yapısı, kadifemsi bir yüzeyle örtülüdür.
  • Hayvanlarda ve insanlarda görülebilen uyuz hastalığını bizlere bulaştırırlar.
  • Genellikle sonbahar ve kış aylarında aktif olarak çalışan bu haşere, derimiz üzerine yerleşir, yerleştiği bölgede tünel açar, tünel boyunca derimizin alt katmanlarına ilerler ve her ilerleyişte de tünele yumurtalarını boşaltır. Bu işlem sonucunda hayvanları veya insanların uyuz hastalığına yakalanmalarına neden olur.

Uyuz böceği ve tüm haşerelerde profesyonel teknikleri kullanan firmamız ile 7/24 iletişime geçebilir, uzman ekibinizden destek alabilirsiniz. Böcek ilaçlama faaliyetlerinde 1 numara olan firmamız her daim hizmetinizdedir.

Uyuz Hastalığı

Oldukça tehlikeli ve acilen tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Çünkü bulaşıcı olduğu gibi tüm bedenimizde de hızla yayılma gücüne sahiptir.

  • Kendini aşırı kaşıntı ile gösteren bu hastalık, kızarıklık ve kırmızı lekelenmeler ile ilerler. Ayrıca deri döküntüsü, ciltte yanma gibi belirtilerle de kendini gösterir.
  • Böyle bir şüpheniz varsa, derhal acil servise gidip tedavi olmalısınız. Ayrıca tedavinin başlaması ile birlikte de iyi bir böcek ilaçlama şirketinden yardım almalı, hastanın bulunduğu mekanı ilaçlatmalısınız.
  • Uyuz hastalığının tedavi süreci ortalama olarak 10 gündür.
  • Ayrıca bunlara ek olarak, hastanın yatağı, kıyafetleri de kaynar su ile yıkanmalıdır.

Ataşehir Böcek ilaçlama firması her haşere ile mücadelede sizlerin sağlığını gözetmekte ve korumaktadır. Uyuz böceği ve uyuz hastalığı konusunda en kaliteli böcek ilaçları ile daima yanınızda olan ilaçlama servisimiz 7/24 hizmetinizdedir. Çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Written by