tespih-bocegi

Tespih böceği ve tespih böceği ile mücadele konusunda Bizim ilaçlama şirketi Ataşehir ilçesinde ve tüm İstanbul genelinde ilçe, semt ve mahallelerde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Aslında birçok kişinin şahit olduğu böcek türlerinden biri olmakla birlikte, adı ve özellikleri çoğu kişi tarafından bilinmeyen haşere türüdür.

Tespih böceğinin 7 bir tarafta 7 diğer tarafta olmak üzere 14 tane bacağı, 2 adet de anteni bulunmaktadır. En önemli özellikleri onlara dokunduğunuzda veya bir tehlike gelebileceğini fark ettiklerinde ayaklarını başları ile birleştirerek küçük bir top olmalarıdır. Bu sebeple de tespih tanesine benzetildiği için tespih böceği olarak adlandırılmıştır.

Tespih Böceğinin Özellikleri Nelerdir?

Tespih böceğinin özellikleri nelerdir siye merak edenler için çok önemli bilgiler ve açıklayıcı özellikler sunuyoruz. Tespih böceklerinin en önemli özellikleri katmanlardan oluşan vücutlarını tehlike anında top şekline çevirmeleri durumudur. Tespih böceğinin genel özelliklerine kısaca değinecek olursak;

  • Nemli ve rutubetli ortamların en önemli misafirlerdir.
  • Bitkisel besinlerle beslenmeyi sevdikleri için mutfaklarımıza ve saksıdaki çiçeklerimize, bahçelerimize sıklıkla gelirler.
  • Sağlığımıza doğrudan zararı yoksa da, maddi zararlara sebep olurlar. Fakat türedikleri ve gezindikleri yerler mikropların ve bakterilerin fazlasıyla bulunduğu yerler olduğu için bize ve evimize de mikropları bulaştırırlar.
  • Renkleri gri veya kahve tonlarında olabilmektedir.
  • Hem denizde hem karada yaşayabilirler.
  • Çok hızlı hareket edemezler, refleksleri tehlike anında kaçmak yerine boncuk halini alarak kamufle olmaktır.

Tespih böceğinden kurtulmanın en önemli adımı, bu alanlara ilaçlama yaptırmaktır. İlaçlama satın alacağınız, ilaçlama şirketi de bu konuda oldukça önemli bir etkendir.

Tespih Böceği İlaçlama Fiyatları

Tespih böceği ilaçlama fiyatları için şirketimizi arayarak ekonomik fiyatlara ilaçlama hizmeti satın alabilirsiniz. Evinizde bir tane tespih böceği görmeniz, aklınıza hemen daha onlarcasının da olabileceğini getirmelidir. Çünkü hızla üremeye devam ederler. Öldürseniz bile yumurtalarını etrafa bırakacakları için onlardan kolay kolay kurtulmanız mümkün değildir.

Ataşehir böcek ilaçlama firması olarak her haşere türüne karşı evinizi veya dilediğiniz her mekanı ilaçlama uygulamalarımız mevcuttur. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden dilediğiniz an dilediğiniz saatte ulaşabilirsiniz.

Written by