tahta-kurusu

Tahta kuruları 4, 5 mm boyunda düz kırmızımsı, kahverengi renkli ve oval şekilli böceklerdir. Kan emerek beslenir. Kan emdikleri zaman daha kırmızı ve şişkin görünür. Ataşehir böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm haşere çeşitleri gibi tahta kurusu böcek ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Soğuk hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olan tahta kuruları 1 yıl boyunca beslenmeden yaşayabilir. Günde 1 ila 5 adet yumurta bırakan bu canlıların yaşam süreleri boyunca toplam da bıraktıkları yumurta sayısı 200 ve 500 arası değişmektedir. Ortalama yaşam süreleri ise 300 gündür.

Tahta kuruları evlerde genellikle yatak aralarında, çarşaf ve mobilya altlarında, süpürgelerin arkasında, priz boşluklarındaki yarık ve çatlaklarda barınır. Buralarda kısa bir süre içinde fark edilmediği takdirde üreyerek, istila haline dönüşebilir. Bu canlılar yaşam alanlarına genellikle ya farklı bir evden ya da otellerden sızar. İnsanlara hem maddi hem de manevi zararlar verebilir. Evinizin içindeki mobilya veya tekstil ürünlerini yıpratabilir. Aynı zamanda tahta kurusu olan yaşam alanlarında sabah uyandığınızda kolunuz, bacağınız, boyun bölgeniz de kaşıntı ve kızarıklık olması kaçınılmaz olacaktır.

Ataşehir böcek ilaçlama firması olarak yıllardan beri en hızlı, ekonomik ve kaliteli hizmet anlayışımızla yaşam alanlarınıza giren her türlü böcek çeşidine karşı mücadele vermekteyiz. Tahta kurularına karşı mücadele çok zor olduğu için ilaçlamanın itinayla yapılması gerekmektedir.

İlaçlama uygulamalarında en önemli hususlardan biri işlemi yapacak olan firmanın güvenilir olmasıdır. Sağlık Bakanlığınca onaylı Ataşehir böcek ilaçlama firmamız tüm belge ve ruhsatlara sahip bir firmadır. Aynı zamanda kullanmış olduğumuz ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından son derece zararsızdır.

Sizde ev , iş yeri , okul, hastane, fabrika, otel gibi kapalı ve toplumsal alanlarınızın yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da tahta kurusun problemi yaşıyorsanız, en kısa zamanda kurtulmak için Ataşehir böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak,  7/24 faaliyet gösteren müşteri hizmetlerimizin yardımı ile tahta kurusu böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Written by