sumuklu-bocek-ilaclama

Sümüklü böcekler havaların ısınması ile sıklıkla şikayet edinilen haşereler olmaya başlamıştır. Nemli, yeşillik alanlarda sıklıkla bulunan bu haşere türü yağmurlu havalarda daha fazla hareket haline geçerler.

Sağlığımıza doğrudan bir zararı bulunmamaktadır. Fakat maddi açıdan pek çok evde sıklıkla yakınılan bu haşere türü, pek çok kez ilaçlama yaptığımız haşerelerden biridir.

Maddi zararlarına değinecek olursak;

  • Özellikle yazlık evlere veya bahçe içinde olan evlere girerek duvarlarda, tavanlara kalıcı hasar verirler. Çünkü yürüdükleri yerlere salgıladıkları sıvıyı şeritler halinde bırakırlar. Böylece evimizin duvarlarının veya tavanının yeniden boyanmasına sebep olurlar.
  • Bitkilerin kök ve gövdelerine yapışarak onlara sümüksü kıvamda salgıladıkları sıvıları bulaştırırlar.
  • Çiçeklerimizin solmasına, kurumasına sebep olurlar.
  • Yatakların ve dolapların içine kadar giren bu haşereler salgıladıkları sıvıları da bırakırlar.

Kış aylarında ise genellikle kaybolurlar. Havaların soğuması ile birlikte yuvalarını terk eden salyangozlardan geriye sadece boş yuvaları kalır.

Evinizi veya bahçenizi saran bu haşerelerden kurtulmak öyle göründüğü gibi pek de kolay değildir. Kendi başınıza aldığınız önlemler ve yaptığınız işlemler sadece boş bir uğraşı olarak kalır. Hem zamanınız hem de emekleriniz boşa gider.

Ataşehir böcek ilaçlama firması olarak sümüklü böcekler(salyangoz) ve diğer tüm haşerelere karşı en etkili ilaçlama hizmetlerimiz ile sizlerin daima yanında, haşerelerin ise karşısındayız. Bizlere iletişim bölümümüzde bulunan talep formumuz veya çağrı merkezlerimiz üzerinden haftanın her günü, her saatte ulaşabilirsiniz.

Written by