pire-isirigi

Pire ısırığı ilk anda bir belirti göstermez. Hatta pirenin ısırığını anlamazsınız bile. Ta ki vücudunuzda belirtiler meydana gelene kadar. Pirelerin belki de en kötü yönleri budur. Fark ettirmeden insanlara saldıran ve uzaklaşan ve canlıların vücudunuzda bıraktığı kaşıntı hissine rağmen hiçbir canlı ile karşılaşmamanız moral bozucu bir durumdur.

Pireler ülkemizde ve dünyada en çok şikayet edilen ve kurtulmak için en çok mücadele verilen böceklerden biridir. Çünkü pireler çok hızlı çoğalmakla birlikte, görünmeleri ve yakalanmaları oldukça zor olduğundan dolayı da kurtulunması en zor olan haşere türü olmuştur. Aynı zamanda insan ve hayvanların da sağlığı açısından oldukça tehlikeli olabilen bu haşere, geçmişten beri pek çok insanın ölmesine de yol açmıştır.

Pire ısırığının yol açtığı tahribasyonun etkisini azaltmak için pire ilaçlama uygulamasının aşamalarını harfiyen yerine getirmek şarttır. Pire ile mücadele etmek için bizleri telefon numaralarımızdan 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Pirelerin Zararları Nelerdir?

Pirelerin zararları nelerdir? Pireler insanların sağlığını riske atan en yaygın haşeredir. Hal böyle olunca kendi yöntemlerine başvuran insanların karşılaştığı bir sorun daha varsa o da maddidir. Pirelerin zararları bir araya getirilecek olursa;

  • En önemli zararları elbette insan sağlığına etki ettikleri zararlardır. Pireler insanları ısırarak insanların kanını emer ve bu şekilde beslenir.
  • Kan emici her haşerede olduğu gibi pirelerde de ısırıklar oldukça tehlikelidir. Çünkü insanlar arasında kan yoluyla bulaşabilen oldukça tehlikeli hastalıkları dolaştırırlar.
  • Aynı zamanda da cilt ve deri sorunlarına yol açarak ciltte kızarıklık, kabartı, aşırı kaşınma gibi etkilere de neden olurlar.

Pire ısırığı ile karşılaşıldığı zaman, bölgenin takibini yapmalı, ısırılan alanı temiz tutmamalıyız. Bilmediğimiz besinler, kremler ve ilaçlar kullanarak cildimizin tamamen tahrip olmasını engellemeli, ısırılan bölgeleri kanatmamalı ve yolmamalıyız. Beklenmedik etkiler göründüğünde ise mutlaka bir doktora bölgeyi göstermeli, tedavi edilmelidir. Yine pire ısırıklarından sonra yüksek ateş, bulantı görülüyorsa mutlaka en yakın sağlık merkezine gidilmelidir. Tedaviyle birlikte evdeki pirelerden kurtulmanın yolları aranmalıdır. Bu konuda da en kesin ve pratik çözüm ilaçlama şirketi ile anlaşmaktır.

Ataşehir Böcek İlaçlama Servisi

Ataşehir Böcek İlaçlama şirketi olarak her haşerede sizlere en kaliteli ilaçlarla, en deneyimli ilaçlama kadrosuyla hizmet veriyoruz ve ekonomik fiyatlarımızla her zaman yanınızda oluyoruz. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Written by