kirkayak-ilaclama

Kırkayak ilaçlama uygulaması için telaşla firmamızı arayan müşterilerimize izlenmesi gereken adımlar ile ilgili kısa bir özet geçeriz. Ülkemizde hem kurak alanlarda hem de nemli alanlarda sıklıkla görülen bu haşereye hemen herkes rastlamıştır. Dünyanın her yer yerinde görülebildiği için zoologlar tarafından en çok araştırılan haşere türlerinden biri olmuştur. Kırkayaklar diğer haşerelerden farklı olarak çoklu ayak yapıları ile dikkat çekerler.

Kırkayak ilaçlama uygulamasında yok ettiğimiz bu haşere ilginç olduğu kadar tehlikelidir de. Kırkayak ile mücadele etmenin gerekliliğini kavramamızda yardımcı olacak özelliklere yakından bakmak faydalı olacaktır.

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özelliklerini okuduğunuzda hayatınızda ilk kez duyduğunuz bilgiler ile karşılaşacağınızın garantisini verebiliriz. Kırkayak ile mücadele etmeye çalışan kişilere nasıl bir haşere ile karşı karşıya kaldıklarını gelin hep beraber inceleyim…

  • Kırkayaklar; tespih böcekleri ve çıyanların türünden gelmektedir. Aralarında ufak farklar olsa da bu familyanın en zararlı ikinci üyesidir.
  • Araştırmalar en fazla 700 küsür, en az 30 küsür ayağı olan kırkayaklara rastlandığını göstermektedir.
  • Omurgaları yoktur, silindirik vücutları oldukça etlidir ve bu durum diğer haşereler için avantajdır.
  • Boğumlu vücutlarının her bölmesinden sağ ve sol taraftan olmak üzere çifter bacaklara sahiptir.
  • Oldukça yavaş hareket ederler ve bir kırkayak haşeresini gün boyu aynı yerde görebilirsiniz.
  • Otçul haşeredir. Bitki kökleri, yapraklar ile beslenirler.
  • Sağlığımıza doğrudan zararı olmasa da çoğu türü ısırabilir ve sokabilir. Besleyiciliği ve iyi bir yem olması sebebiyle diğer haşereleri peşlerinden sürüklediği için bir an önce kurtulmamız gereken haşeredir.

Kırkayak ilaçlama işlemleri vakit kaybetmeden yapılırsa, evinizde veya ilaçlama yapılacak mekanda tam koruma sağlamış olursunuz. Kırkayaklar da tüm haşere türleri gibi hızlı bir şekilde ürerler.

Kaliteli, Ekonomik ve Profesyonel Hizmet Anlayışı

Ataşehir Böcek İlaçlama firması en kaliteli böcek ilaçlaması ve alanında en deneyimli personelleriyle siz halkımızın her böcek türü şikayetlerine garantili sonuçlarla hizmet veriyor ve en uzun korumayı sizlere sağlıyoruz. Bizlere çağrı merkezlerimiz vasıtası ile hemen ulaşabilirsiniz. Kesintisiz hizmet fırsatı sunan şirketimizde görev alan bütün personeller alanında uzman ve eğitimlidir. Bizleri 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Written by