kakalak-ilaclama

Kakalak böceği hamam böceği familyasında yer alan bir haşere türüdür. Kakalak böceği adı, herkese ilk başta bilinmeyen bir böcek adını çağrıştırsa da aslında hepimizin bildiği bir türdür. Çünkü hamam böceğinin farklı bir çeşididir. Son yıllarda sayıları hızla artmakta olan kakalaklar, ılıman iklime sahip hemen her bölgede yaşarlar ve daha çok evlerde görülürler.

Evlerimizde sıklıkla karşılaştığımız fakat hamam böceği ile karıştırdığımız için yabancısı olduğumuz bu haşere sağlığımızın en büyük düşmanlarından biridir.

Kakalak ilaçlama uygulamalarında kullanmış olduğumuz kaliteli teçhizatlar ile yok ettiğimiz haşereler sayesinde vatandaşlarımız derin bir nefes almaktadır. Sizin de başınız kakalak ve diğer haşereler ile dertte ise firmamızı günün her saati arayabilir, kurumsal hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kakalak Böceğinin Özellikleri

Kakalak böceklerinin özelliklerini sıraladığımızda hamam böceği ile benzer ve farklı yönlerini de gözler önüne sermiş olacağız. Evlerimizin istenmeyen misafirlerinden olan kakalak böceğinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hamam böceklerinin gösterdiği her özelliği bünyelerinde bulundururlar. Ama onlara nazaran daha küçüktürler.
  • Yem ihtiyaçlarını aramak için daha çık geceleri etkin bir şekilde arayışa girerler, aydınlıkta yuvalarında saklanırlar.
  • Birçok bakteri ve virüsü bünyelerinde taşırlar ve bizlerin sağlığına zarar verirler.
  • Çok hızlı yumurtlama özelliğine sahiptirler. Bir kakalak böceği, ardından 50-60 tane kakalak oluşmasına sebep olabilir.
  • Hamam böcekleri gibi genelde kendiliğinden ters dönerek ölebilirler. Bunun en önemli sebebi ya nemsiz kalmaları ya da taşıdıkları bakteri ve virüsün kendilerine zarar vermesidir.
  • Kanatlı olanları da vardır. Ama genellikle uçmayı sevmezler.

Görüldüğü üzere baş edilmesi oldukça güç olan ve sağlık sorunlarına yol açan kakalaklardan kurtulmak ve huzurlu yaşantınıza geri dönmek için iletişim numaralarımıza çağrı bırakmanız yeterlidir.

Haşere İle Mücadele

Evde tüm haşerelere karşı aldığınız bireysel önlemler, sizi haşerelerden değil kurtarmak, onların evinizde daha da çoğalmasına neden olur. Bir haşereyi öldürebilirsiniz fakat ardında kaç yumurta bıraktığını bilemezsiniz. Zamanı gelince o yumurtalar başınıza daha büyük dertler açacaktır.

Ataşehir böcek ilaçlama firması olarak sizlere sağladığımız tüm ilaçlama hizmetlerimiz Sağlık Bakanlığından onaylı böcek ilaçları ile verilmektedir. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden merak ettiğiniz her haşere türü ve haşere ilaçlaması hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Written by