atasehir-icerenkoy-bocek-ilaclama

Fare zararlısı; bulunduğu alanda hem mikrop ve bakteriyel izleriyle; hem de güçlü dişleriyle çeşitli zararlara sebep olur. Bu zararlının insanların yaşadığı ve bulunduğu bölgelerde hareket etmesi; çok ciddi ve ölümcül hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle, fare zararlısının kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması insan sağlığı açısından son derece elzemdir. Bu gerekliliğin bilincinde olan ve insan sağlığını korumak adına İstanbul’un her yerine ilaçlama hizmetlerini ulaştıran İçerenköy fare ilaçlama servisi; günün her saati çalışmalarını sürdürmektedir.

Farelerin Zararları Nelerdir?

Fareler, dolaştıkları alanlara bulaştırdıkları mikroplarla verem, dizanteri, kolera, tifo, sıtma gibi çeşitli hastalıklara neden olurlar. Bununla birlikte enfeksiyonel rahatsızlıklara yol açan fareler; salya ve dışkıları vasıtasıyla zehirlenme, bağışıklık sistemini çökmesi gibi vakalara da neden olurlar. Bunun yanı sıra; çok iyi bir kemirgen türü olan fareler, sivri dişleriyle eşyaları kemirerek maddi zarara da sebep olur. Ayrıca gıdaların korunduğu ambalajları kemirerek ürünlerin kalitesini bozar, bu gıdaların yenilmesi halinde gıda zehirlenmelerine sebep olurlar. Bu nedenle ambar, depo ve kiler gibi alanlara giren fareler çok ciddi maddi ve tıbbi zarara sebep olur. Bunların dışında; fare bulunan bir alanda uyumak son derece risklidir. Zira, fare haşeresi geceleri aç kaldığında insanların burun, kulak, parmak gibi uzuvlarını kemirerek yiyebilir. Nefesindeki uyuşturucu özellik sebebiyle uykudaki kişi bunun farkına bile varmaz ve bunun sonucu kan kaybından ölüme varabilir. Bu gibi riskleri ortadan kaldırmak üzere hizmet veren Ataşehir İçerenköy Mahallesi fare ilaçlama firması ekipleri; fare zararlısını insan yaşam alanlarından uzaklaştırma çalışmaları yürütmektedir.

Fare ile Mücadele Nasıl Olmalıdır?

Fare son derece tehlikeli ve zor mücadele edilen bir canlı türüdür. Bu zararlıyı kesin olarak alandan uzaklaştırmak için bu alanda uzman olunması gerekmektedir. Zira; haşerenin mizacını bilmek onunla mücadelede son derece önemli ipuçları sağlamaktadır. İçerenköy fare ilaçlama ekipleri; alanında uzman ve teknik donanıma sahip kişiler olup fare yakalama ve ortadan kaldırma konusunda bir numaradır. Ekiplerimiz; fareyle mücadelede en çok fare istasyonu yöntemine başvurmaktadır. Bu işlem; korunaklı özel bir kutunun içinde muhafaza edilen mum haldeki fare ilacının kritik bölgelere bırakılması şeklinde uygulanır. Kutunun içine girerek yemi yiyen fare, kısa süre içerisinde ölür. Diğer yöntemlere göre en etkili ve en temiz ilaçlama biçimidir. Ancak; sıvı ilaçlama, buharlama tekniği, zehirli yem gibi yöntemler de mevcuttur. Hangi yöntemin ne şekilde kullanılacağı ise uzman ekipler tarafından belirlenmektedir. Fare son derece akıllı ve hafızası kuvvetli bir canlı olduğundan; daha önce kurtulduğu tuzağa yeniden kanmayacak, bu uygulama ters tepecektir. Dolayısıyla işlemde tek bir şansınız vardır. Bu nedenle, alanında uzman kişilerin doğru koşulları gerçekleştirerek uygulamada bulunması son derece önemlidir. Aksi halde işlem sonuç vermeyecek, fareyi yakalama şansınız elinizden kaçacaktır. Fare ilaçlama hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Written by