Evdeki Pireden Kurtulma Yolları

Evdeki pirelerden kurtulma yolları, bahar aylarının gelmesi ile birlikte doğadaki uyanış bütün böcek faaliyetlerini de etkiler ve evlerimize, iş yerlerimize çok fazla haşere girmesine sebebiyet verir.

Üstelik yaz aylarında normalden çok daha fazla üreyen ve türeyen bu haşerelerden kurtulmak için çok farklı yollara başvurulur. Fakat onlarla mücadele etmek sanıldığı kadar kolay bir uğraş değildir. Çok hızlı hareket eden ve sıkça zıplayan bu küçük haşereleri ne görmek ne de yakalayabilmek mümkündür.

Dolayısıyla ilaçlaması da bir o kadar zordur. En zor ilaçlanan haşereler arasında yer alan pireleri bireysel olarak yok etmeniz mümkün değildir. Ataşehir Böcek İlaçlama firmamız geliştirdiği yöntem ve pire ilaçlama uygulaması ile pireleri kısa sürede hayatınızdan çıkarırken, uygun ödeme koşulları ile ekonominize dost oluyor.

Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama yöntemler belirlenirken haşerenin türü ve bulunduğu alan belirleyici unsurlar arasında yer alır. Evlerimize genellikle karınca, hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği, kurtçuk, tespih böceği gibi haşereler girse de kışın da olabilen fakat yaz aylarının gelmesiyle güve, sinek türleri, halı böceği, tatarcık, mobilya yiyen böcek, pire gibi haşerelerde de büyük bir artış görünür. Pirelerden kurtulmak için uyguladığımız böcek ilaçlama yöntemlerimizi sıralayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Fakat saydığımız yöntemler elbette pireden kurtulmak için yeterli değildir. Çünkü evinize gelen bir komşunuz üzerinden bile pireler evlerimize gelebilmektedir. Üstelik çok iyi gizlendiklerinden dolayı da onu fark etmek oldukça güçtür. Böylelikle de kısa süre içinde evinizde çoğalırlar ve evin hemen her yerinde zıplayan haşere görmeniz kaçılmaz olur. Bu noktadan sonra da ilaçlama dışında yapacağınız her işlem geçersiz olur.

Pire İle Mücadele

Pirelerle mücadele ederken yapmanız gereken en pratik ve en akıllıca iş pire ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Sizlere tüm haşereler üzerinde en pratik çözümleri sunan Ataşehir Böcek İlaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sitemizde bulunan ilaçlama talep formlarımız üzerinden de bizlere yazabilirsiniz. Peki, evdeki pireden kurtulma yolları nelerdir?

  • Evcil hayvanlarınızı pirelere karşı korumalısınız ve bakımlarını yaptırmalısınız.
  • Balkon kapılarına, pencerelere sineklik taktırmalısınız.
  • Pirelerin yoğun olabileceğini düşündüğünüz bahçelerden, hayvan barınaklarından veya çöp kenarlarından geçmemelisiniz.

Bu saydıklarımız arasında en çok şikâyet edilen kuşkusuz ki pirelerdir. Çünkü bu küçük zararlı gözle görülemeyecek kadar küçük olmasına rağmen üzerinde boyundan çok daha büyük mikropları taşımaktadırlar.

Written by