ev ve çatı faresi ilaçlama

Ataşehir böcek ilaçlama firması yıllardan beri vermiş olduğu kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışıyla, yaşam alanlarınıza sızan tüm böcek ve fare türlerine karşı olduğu gibi ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Ev ve çatı faresi, lağım faresinden daha küçük ve incedir. Siyah ve kahverengi renkte, uzun kuyruklu, boyları 40 cm’ye varabilen, büyük gözleri ve kulakları olan ev ve çatı faresi hem etçil, hem de otçuldur. Genellikle tahıl, meyve, yemiş ve sebze tüketir. Keskin ve güçlü dişlere sahip olduğundan girdiği alanlar içinde maddi ve manevi birçok soruna sebep olur. Mobilya, ev tekstili, mutfak dolaplarını kemirerek ürünlere zarar verebildiği gibi; insanlarla teması sonucunda birçok bulaşıcı, kalıcı ve ölümcül hastalık bulaştırır. Tarihte ‘kara ölüm’ olarak nitelendirilen veba hastalığının taşıyıcısı olan fareler, Avrupa nüfusunun yaklaşık üçte birinin ölümüne neden olmuştur.

Tırnakları sayesinde çok iyi bir tırmanıcıdır. Duvarlardaki boşluklardan, ağaçlardan, saçaklardan kişisel veya toplumsal alanlara sızabilir. Özellikle yaz aylarında ev ve iş yerlerinin balkon ve kapı kısmındaki ağaçların düzenli olarak budanması gerekir. Kemiksiz bir hayvan olduğu için elastik bir yapıya sahiptir ve istediği her alana rahatlıkla girip çıkabilir. Senede 4 ve 6 defa doğum yapan ev ve çatı faresi, her doğumunda yaklaşık olarak 6, 8 fare yavrusu dünyaya getirir. Bir yılda ortalama olarak 40 adet yavru doğurabilir. Olağanüstü şekilde üreyen ev ve çatı faresi ile kişisel alanlarınızda karşılaştığınızda sağlığınız için kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel firmalardan alınacak olan fare ilaçlama uygulamaları ile sağlanır.

Ataşehir böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ilaçlama ekibinin ilaçlama yapılacak olan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından ev ve çatı faresi ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu işlem sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre bu fare türüne rastlamanız olası değildir.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde bu canlı türü ile sorun yaşıyorsanız, Ataşehir böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden, ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Written by