cekirge-ilaclama

Çekirge ilaçlama faaliyetleri kırsal alanlarda daha yoğun zannedilse de metropollerde de yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Şehir yaşamanın yaygınlaşması ile genellikle tarım arazilerinde bulunan çekirgelerin de tüm haşerelerde olduğu gibi yaşam alanları daralmıştır.

Bu sebeple genellikle büyük tarım arazilerinde bulunan çekirgeler, küçük bağ ve bahçelerde görülmeye başlanmıştır. Özellikle deniz ve sahil kıyısında olan yerleşimlerde, ağaçlık ve bahçelik içinde olanlar evlerde bu haşere türü sıklıkla görülmeye başlanmıştır.

Bulunduğunuz yer neresi olursa olsun çekirge ile mücadele etmek için çekirge ilaçlama uygulamasına başvurmanız şarttır. Bu konuda 20 yıldır desteğini siz değerli müşterilerinden eksik etmeyen firmamızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Evimize Çekirge Nasıl Girer?

Evimize çekirge nasıl girer? Havaların ısınmasıyla açtığımız kapı ve pencerelerimiz tüm haşereler için oldukça cezbedici bir hal olmuştur. Özellikle;

  • Giriş katlarda oturan ailelerin evlerinde üst katlara nazaran çok sayıda haşere türü girmektedir.
  • Fakat çekirgeler fiziki özelliklerinden dolayı binaların ilk üç katına kadar zıplayabilmekte, özellikle balkonlarımızdan, açık pencerelerimizden evlerimize giriş yapabilmektedir.
  • Çekirgelerin üzerimize zıplayıp yapışarak veya çanta ve poşetlerimize girerek bizimle evimize konuk olmasına sıklıkla şahit olunmuştur.
  • Genellikle evimizin ortasında, koltukların üzerinde, masanın üzerinde açıklıkta bulunmayı seven çekirgeler, çok uzağa zıplayabildikleri için yakalanamazlar da.

Evimize giren çekirgelerin çoğalmasına izin vermemek adına profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmamız önemlidir. Bu bağlamda Ataşehir Böcek İlaçlama servisi her daim hizmetinizdedir.

Zararları Nelerdir?

Çekirgelerin sağlığımıza doğrudan etkili olduğu bir bulaşıcı hastalık yaydığı bilinmemektedir. Daha çok maddi zararlar verirler. Evimizde zıplarken çarptığı cam eşyaları kırabilirler. Bunlar ufak çaplı hasarlar olsa da en çok zararı tarlalara vermektedirler. Özellikle meyve ve sebzelerin yoğun olduğu tarım arazilerinde çekirgeler araziyi istila ederek, çok büyük miktarda maddi hasara yol açmaktadırlar.

Çekirge ilaçlama konusunda daha büyük hasarlara bulaşmadan, mutlaka iyi bir böcek ilaçlama firmasından destek almalısınız. Ataşehir Böcek İlaçlama olarak sizler için daima en iyi kalitede ve en uygun fiyatlarda hizmetlerimizi senelerdir sürdürmekteyiz. Bizimle irtibata çağrı merkezlerimiz aracılığıyla her an geçebilirsiniz.

Written by