bocek-ilaclama

Böceklerin zararları tarih boyunca insanoğluna boyutlarını değiştirerek etki etti. Böcekler sadece görüntü olarak bizleri huzursuz etmekle kalmaz, sağlığımız üzerinde de pek çok olumsuz duruma neden olurlar. Üstelik sadece insanlarda değil, bitkilerde ve hayvanlarda da pek çok olumsuzluğa davetiye çıkarmaktadırlar.

Sağlık üzerinde oynadıkları olumsuz rollerin yanı sıra böcekler, bir de maddi olarak hasarlara sebep olurlar. Düşündüğümüzde hiç kimse yakınında bir haşerenin varlığından hoşlanmaz ve kurtulmak için elinden gelen her şeyi yapar. Böceklerin zararlarını engellemenin yolu elbette böcek ilaçlama operasyonudur.

Vatandaşlarımızın amatör yollar ile böceklerden kurtulmaya çalışması ise büyük tahribasyonların yaşanmasına neden olabilir.

İnsanlar Üzerindeki Zararları

Haşereler bizlere mikrop, bakteri, virüs bulaştırmakla kalmaz, bir de çeşitli bulaşıcı hastalıklara yakalanmamıza, zehirlenmelere, deri hastalıklarına neden olurlar.

  • Özellikle pireler, tatarcık sinekleri ve sivrisinekler kan yoluyla bulaşan hastalıklara; çıyanlar, yılanlar, akrepler zehirli hastalıklara; uyuz böcekleri uyuz hastalığına; akarlar, mayt ve miteler solunum yolları enfeksiyonlarına sebebiyet verirler.

Ayrıca pek çok kemirgen tür deri kaybına yol açmakla birlikte, diğer haşereler de mikrobik hastalıklara yol açarlar. Bu haşere ve kemirgenler için böcek ilaçlama ve fare ilaçlama operasyonları şarttır.

Hayvanlar Üzerindeki Zararları

Gerek evcil hayvanlarımızı gerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını rahatsız eden bu haşereler, aynı şekilde hayvanlarda da zehirlenmelerine ve cilt sorunlarına yol açarlar.

  • Özellikle kene ve pireler, çıyanlar hayvanlarımızı oldukça rahatsız etmektedir. Uyuz böceklerinin yol açtığı uyuz hastalığı da pek çok hayvanda görülebilmekte, hatta hayvanlardan insana, insanlardan hayvanlara dahi geçebilmektedir.

Bitkiler Üzerindeki Zararları

Bitkilerin çürümesi ve kuruması üzerinde fazlasıyla etki eden haşereler, meyveleri ve sebzeleri de yenilmez hale getirebilir.

  • Özellikle sümüklü böcekler, solucanlar, çekirge ve kurtlar bitkilere, ağaçlara, tarlalara büyük zarar vermektedirler.

Saydığımız bu olumsuz durumlar neticesinde çok hızlı bir şekilde çoğalan haşerelerden bir an önce kurtulmak gerekir. Bu da böcek ilaçlama yaptırmakla mümkündür. Sizlere her zaman en mükemmel sonuçları sunan böcek ilaçlama Ataşehir firması olarak tüm böcek şikayetlerinizde bir telefon kadar yakınınızdayız. Bizleri 7 gün 24 saat kesintisiz arayabilirsiniz.

Written by