bahce-ilaclamasi-nasil-yapilir

Bahçe ilaçlaması, haşerelerin apartmanlarınıza ve ardından evlerinize doğru ilerleyişlerin durdurma aşamasında çok önemlidir. Evlerimize, iş yerlerimize giren haşerelerin en çok bulunduğu yerlerden biri de elbette ki bahçelerdir.

Haşereler için en elverişli ve uygun ortam olan, yem bulmanın en kolay olduğu, gerek bitkilerden gerek topraktan faydalanabildikleri, gizlenme yeri olarak kullanabildikleri ve kendi türünden olmayan haşerelerle beslenebildikleri yerlerden biri de bahçelerdir.

Bahçe ilaçlaması uygulamasının düzenli periyotlarda yapılmasının nedeni de bu haşerelerin çoğalmasına henüz izin vermeden yok etmektir. Böcek ilaçlama operasyonu ile etkisiz hale gelen haşerelerin bu sayede özel yaşam alanınıza olan ilerleyişi de engellenmiş olur.

Bahçelerde normal şartlarda ister yaz ister kış olsun on binlerce haşere yumurtası bulunmaktadır. Bu yumurtalar büyük tehlike arz ettiği gibi, ayaklarımıza, üzerimize bulaşarak da bizlerle birlikte evlerimize taşınır.

Bahçelerin İlaçlanmasının Önemi

Bahçe ilaçlamasının öneminin başında kuşkusuz sağlığınız gelir. Sadece beden sağlığı değil psikolojik tedirginlik de yaşamanıza neden olan haşereler ile mücadele etmek işte bu noktada çok önemlidir. Bahçe ilaçlama uygulamasının önemine başlıklar altında değinecek olursak;

  • Saydığımız haşereleri barındıran bahçelerden evimize giren haşere sayısı günde ortalama olarak 4 ile 5 arasındadır.
  • Ayrıca bu alanlar çocuklarımızın oyun ve eğlence yeri olarak kullanıldığı için onlara oldukça fazla zarar verebilmektedir.
  • Böcek sokmaları, ısırmaları, deri hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, mikrop, bakteri, zehirlenme, kaşıntı gibi şikayetler genellikle bu alanlardan çocuklarımıza bulaşır. Bu nedenle de şikayet edilen haşerenin türüne göre de bahçelerde ilaçlama yapılması gerekir.

Ataşehir’de verdiğimiz en kaliteli hizmetler neticesinde tüm ev ve iş yerlerinde, bahçe ve parklarda, okullarda, hastanelerde, sokak aralarında, fabrikalarda, toplu taşımalarda en kaliteli ilaçlama hizmetini vermektedir. Bahçe ilaçlaması hizmetlerine sahip olmak için Ataşehir Böcek İlaçlama fabrikamızın çağrı merkezlerine ister gece ister gündüz, tüm haşere şikayetleriniz için ulaşabilirsiniz. Peki, bahçelerdeki hayvan popülasyonunda neler vardır?

Bahçelerde Görülen Haşereler

Öncelikli olarak hamam böcekleri, kakalak, kalorifer böceği, karınca, güve, yılan, çıyan, gümüş böceği, tespih böceği, tatarcık, çekirge, kirpi, tavuk biti, kurtçuk, pire, solucan, sinek türleri, sümüklü böcek, fare türleri, kulağakaçan böceği gibi hemen her haşere burada bulunur.

 

Written by